ZuberecBylo pondělí 31. března, den jako většina jiných školních dní a přece to bylo jiné. Před školou skupinka dětí netrpělivě očekávala setkání dětí, zatím neznámých dětí z Vizovic.
Konečně se dočkaly. Před školou zastavuje malý autobus, vystoupily z něho děti a dva dospělí, vychovatelé z Dětského domova ve Vizovicích. Právě díky projektu „Paprsek" se podařilo zrealizovat toto naše společné putování a poznávání krás slovenské přírody a kulturních i historických památek a zajímavostí.
Naše první kroky vedly na Oravský hrad, ze kterého byl vidět náš cíl Západní Tatry – Roháče. Ani jsme se nenadály a zakrátko jsme byli v jejich těsné blízkosti ve vesnici Zuberec, ubytovaní v Turistické ubytovni pod Grápou. Každý večer nás v přátelské atmosféře provázely společné zábavné hry spojené s odvahou, humorem a někdy i silným prožitkem. Dnes již víme, že na noční „hrátky s Tygrem" děti dlouho nezapomenou. (Hra podle Lipnické školy her: Běží ti čas).
Naše nové přátelství se upevňovalo v překrásné scenérii Spáleném Doliny, na sjezdovce Zverovka. Další dny putování nás zavedly do Demänovské doliny spojené s prohlídkou Jaskyně slobody. Účinky léčivé termální vody jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet v Bešeňové.
Unavení ale spokojení z naplněných společných dnů jsme se cestou domů zastavili na prohlídku zříceniny hradu Beckov a Strečno. Pořádně si ani nepamatujeme jak, vypadaly. Spíše si vzpomínáme na loučení, na slzičky.
Nebudete věřit, ale tohle cestování nekončí rozkvetlými sněženkami. Klube se v další jarní putování po Vrátné dolině.
Copyright © DDZS Vizovice 2011. Všechna práva vyhrazena.